Přeskočit na obsah

O nás

Skupina MR.DAY vznikla v roce 2007, po setkání bývalých členů, jednoho krásného dne v hospůdce v Hrabůvce. Při nejednom nealkoholickém nápoji ( :-D) jsme se rozhodli (Zbyněk Kozelský, Rosťa Vavřík, Petr Staš), že založíme hudební formaci, která bude hrát převzaté skladby, ale ve formě bez napětí (unplugged).

Naše první zkoušky se odehrávaly v kabinetě (tehdy ještě) učitele Petra Staše v jedné nejmenované škole. Původní záměr byl hrát jen akusticky s bongama a podobnými rytmickými nástroji. To jsme přizvali ke zkouškám dalšího bývalého člena naší bývalé kapely DRINK IN Jeníka Hoňka, jako perkusistu a Martina Blechu jako hlavního zpěváka. Po cca 5 zkouškách jsme přizvali do kapely dalšího kytaristu Jakuba Hrušku. Sestava kapely tedy v  té době byla 3x akustická kytara, baskytara, perkuse a zpěv. Po několika zkouškách jsme zjistili, že jen perkuse nejsou to pravé ořechové. Po přesunutí zkoušek na naši bývalou zkušebnu, jsme zůstali u akustické kapely, ale s bicími v duchu “unplugged”.

Díky tomu, že jsme všichni byli schopní zpívat, využili jsme tohoto potenciálu a začali používat v písních vícehlasý zpěv, což dává skladbám specifický zvuk. (Někdy i tam, kde v originále není).

Po nějakém čase Jakub (kytara) odjel studovat do Prahy a kapela se rozhodovala, jak vyplní mezeru po třetí kytaře. Přizvali jsme tedy našeho dalšího známého a zkusili ke kytarám přidat klávesy. Zjistili jsme, že “unplugged” verze písní, které jsme hráli chytly další nádech a rozhodli se, že třetí kytaru nahradíme klávesovými nástroji a přijali jsme dalšího člena Davida Savkoviče, který si za bubny sedl po odchodu Jeníka Hoňka díky časovému vytížení.

Současnou sestavu občas doplňují hosté – Honza Oršulík (kytara) a Petr Bodnár (klávesy), Petr Vavřík (bicí), Petr Musálek (Bicí), Milan Janík (kytara, banjo)